Historia Lotnictwa Polskiego
 
     
   
     
 
 

Samoloty i inne konstrukcje

  • Strona główna \ Samoloty i inne
    1. Albatros D.III (Oef)
    2. Amiot-143M4
    3. Anatra Anasal DS
    4. Anatra Decan (Anakle)
    5. Anonimowy pionowzlot
    6. Ansaldo A.1 Balilla
    7. Ansaldo SVA.5
    8. Ansaldo SVA.9
    9. Ansaldo SVA.10
    10. Aviatik (Berg) D.I
    11. Aviatik Farman III
    12. Babiński - szybowce nr 1 i 2
    13. Barszczowski
    14. Bartel - samolot
    15. Bartel - szybowce nr 1 i 2
    16. Benni
    17. Bleriot XI / Bleriot XI/2
    18. Bleriot SPAD S.61C1
    19. Bohatyrew Kaczka-Nadzieja (Utka-Nadieżda)
    20. Borucki I i Borucki II
    21. Breguet XIX B2
    22. Breguet XIX GR
    23. Breguet XIVA2
    24. Breguet XIVA2GR
    25. Breguet XIVB2
    26. Breguet XIVB2 bis
    27. Breguet XIVS
    28. Breguet XIVTbis
    29. Bristol F.2B Fighter
    30. Bronisławski I i Bronisławski II
    31. Brzeski Aquila
    32. Caudron C-445A/M Goeland
    33. Caudron C-635 Simoun
    34. Caudron C.714C1 Cyclone
    35. Caudron G-IIIE2
    36. Curtiss Hawk H.75A-3
    37. CWL Słowik 18.01
    38. Czerwiński - szybowiec
    39. D-1 Cykacz
    40. de Beaurain i John
    41. de Havilland (Airco) DH.9
    42. Dewoitine D.510C1
    43. Dewoitine D.520C1
    44. Douglas C-47 / Dakota
    45. Drzewiecki Canard
    46. Etrich-Rumpler Taube
    47. Farman IV Awiata
    48. Farman VII
    49. Farman F-XVI
    50. Farman F-30
    51. Farman F-68BN4 Goliath
    52. Flegier
    53. Flying Machine Gregory Chmielińskiego
    54. Focke Wulf Fw-190 A8
    55. Fokker D.VII
    56. Fokker F-VIIa/1m
    57. Fokker F-VIIb/3m
    58. Głowiński
    59. Gold
    60. Gumieniuk
    61. Hanriot H-28 (HD-14E2)
    62. Hanriot H-28S (HD-14S)
    63. Hansa-Brandenburg C.I
    64. Hansa-Brandenburg D.I (KD)
    65. Jakowlew Jak-1b
    66. Jakowlew Jak-3
    67. Jakowlew Jak-7B
    68. Jakowlew Jak-7W
    69. Jakowlew Jak-9
    70. Jakowlew Jak-9M
    71. Jakowlew Jak-9P
    72. Jakowlew Jak-9T
    73. Jakowlew Jak-9U
    74. Jakowlew Jak-9W
    75. Jakowlew Jak-17
    76. Jakowlew Jak-17W
    77. Jakowlew Jak-23
    78. Jakowlew UT-2/2M
    79. Joachmiczyk
    80. Junkers Ju 52/3mge
    81. Karski - szybowce
    82. Kassa Ery I
    83. Koolhoven FK-58/58A
    84. Kozłowski
    85. Latający rower W.Herziga
    86. LeO-20BN5
    87. Libański Jaskółka
    88. Liebied XII
    89. Lim-1
    90. Lim-1,5
    91. Lim-1A
    92. Lim-2
    93. Lim-2 (smugacz)
    94. Lim-2A
    95. Lim-2R
    96. Lim-5
    97. Lim-5M
    98. Lim-5P
    99. Lim-5R
    100. Lim-6
    101. Lim-6bis
    102. Lim-6bisR
    103. Lim-6M
    104. Lim-6MR
    105. Lim-6R
    106. Lipkowski
    107. Lisunow Li-2F
    108. Lisunow Li-2P
    109. Lisunow Li-2T
    110. LJaM
    111. Lloyd C.V
    112. Loire Lo-46C1
    113. Lublin R-IX
    114. Lublin R-VIII/hydro
    115. Lublin R-VIIIa
    116. Lublin R-Xa
    117. Lublin R-XI
    118. LVG C.V
    119. M-9
    120. Marcel Bloch MB-131 RB4
    121. Marcel Bloch MB-151C1
    122. Marcel Bloch MB-152C1
    123. Marcel Bloch MB-200 BN-4
    124. Marcel Bloch MB-210 BN-5
    125. Martin 167 A3
    126. Maurice Farman M.F.11
    127. Mikojan Gurewicz MiG-15
    128. Mikojan Gurewicz MiG-15bis
    129. Mikojan Gurewicz MiG-17
    130. Mikojan Gurewicz MiG-17F
    131. Mikojan Gurewicz MiG-17PF
    132. Mikojan Gurewicz UTIMiG-15
    133. Mil Mi-1 (PZL SM-1)
    134. Mil Mi-4
    135. Monobiplan I (Biplan - monoplan)
    136. Morane Saulnier MS-3(L) Parasol
    137. Morane Saulnier MS-4(LS) Marczet
    138. Morane Saulnier MS-230 ET2
    139. Morane Saulnier MS-30E1
    140. Morane Saulnier MS-406C1
    141. Mroczkowski
    142. Nieuport 11C1
    143. Nieuport 16C1
    144. Nieuport 17C1
    145. Nieuport 21E1
    146. Nieuport 23C1
    147. Nieuport 80E2
    148. Nieuport 81D2
    149. Nieuport 83E1
    150. Nieuport Delage NiD-622C1
    151. Oeffag C.I s.51
    152. Oeffag C.II s.52
    153. P.i J. Gabriel - szybowce
    154. Phonix D.I
    155. Piper J-3 Cub
    156. Piper L-4A
    157. Piper L-4B
    158. Piper L-4H
    159. Piper L-4J
    160. Plage I
    161. Plage-Court Torpedo I
    162. Plage-Court Torpedo II
    163. Potez 63.11 A3
    164. Potez XVA2
    165. Potez XXVA2
    166. Potez XXVA2GR
    167. Potez XXVB2
    168. Potez XXVC2
    169. Potez XXVIIA2
    170. Potez XXVM2
    171. Potez-540M4
    172. PWS-26
    173. PZL SM-2
    174. RBWZ Ilia Muromiec G-II
    175. Republic P-47 Thunderbolt (wersje D i M)
    176. Romano Ro-82 ET2
    177. Rozum - Bechiny
    178. Rudlicki - szybowce nr 1, 2, 3 i 5
    179. Rudlicki - szybowce nr 7, 8 i 9
    180. Rudlicki R-I
    181. Rudlicki R-VII Odwet
    182. Saloni
    183. SBLim-1
    184. SBLim-2
    185. Segno
    186. Siegel - uskrzydlony rower
    187. Sipowicz 1
    188. Skraba ST-3
    189. SL-1 Akar
    190. SL-2 Czarny Kot
    191. SL-3
    192. Sobański
    193. Sokalski, Baszniak i Siemiuła - szybowiec
    194. Sołtycki
    195. SPAD A-2
    196. SPAD S.VII C1
    197. SPAD S.XIII C1
    198. SPAD-510C1
    199. SPAD-Herbemont XXC2
    200. Stemal-III
    201. Stibor 1 i Stibor 2
    202. Stoerl
    203. Supermarine Spitfire Mk.I
    204. Supermarine Spitfire Mk.II
    205. Supermarine Spitfire Mk.V
    206. Supermarine Spitfire Mk.VIII
    207. Supermarine Spitfire Mk.XI
    208. Supermarine Spitfire Mk.XVI
    209. Szczerbakow Szcze-2
    210. Szweda samolot bezzałogowy
    211. Szybowiec uczniów gimn. im.Chrzanowskiego
    212. Szybowiec uczniów z Piotrkowa
    213. Świeściak Polonia
    214. T.i W. Florjańscy
    215. T.i W. Florjańscy - szybowiec
    216. Tański - śmigłowiec
    217. Tański Lotnia
    218. Taylorcraft L-2A
    219. Tański Łątka
    220. TS-11 Iskra bis
    221. TS-11 Iskra bis B
    222. TS-11 Iskra bis C
    223. TS-11 Iskra bis D/DF
    224. TS-11 Iskra BR200
    225. TS-11/MR Iskra
    226. TS-11R Iskra NOVAX
    227. Voisin III(LA) vel Wuala
    228. Voisin VB2(LA-S) vel Wualas
    229. Warchałowski I (Autobiplan Warchałowski I Vindobona II)
    230. Warchałowski II / II bis
    231. Warchałowski III
    232. Warchałowski IV (Autobiplan Wojskowy I)
    233. Warchałowski V (Vindobona Wyścigowy)
    234. Warchałowski VI
    235. Warchałowski VII / VII bis
    236. Warchałowski VIII
    237. Warchałowski IX
    238. Warchałowski X
    239. Warchałowski XI
    240. Warchałowski-parametry
    241. Weber i Sochacki
    242. Wiśniewski
    243. Wróbel
    244. Wróblewski II
    245. Wróblewski Berthaud W
    246. Zalewski - myśliwce
    247. Zalewski CWL WZ-X
    248. Zalewski Ornitopter
    249. Zalewski WZ-I
    250. Zalewski WZ-XI Kogutek I
    251. Zalewski WZ-XII Kogutek II
    252. Zalewski WZ-II
    253. Zalewski WZ-III (SZ-1)
    254. Zalewski WZ-IV (SZ-2)
    255. Zalewski WZ-V, WZ-VI
    256. Zalewski WZ-VII
    257. Zalewski WZ-VIII DeŻePe
    258. Zalewski WZ-VIIIbis
    259. Zalewski WZ-IX Pteranodon
    260. ZASP - szybowiec
    261. Zbierański i Cywiński