Historia Lotnictwa Polskiego
 
     
   
     
 
 

Samoloty i inne konstrukcje

  • Strona główna \ Samoloty i inne
    1. Albatros D.III (Oef)
    2. Amiot-143M4
    3. Anatra Anasal DS
    4. Anatra Decan (Anakle)
    5. Anonimowy pionowzlot
    6. Ansaldo A.1 Balilla
    7. Ansaldo SVA.5
    8. Ansaldo SVA.9
    9. Ansaldo SVA.10
    10. Aviatik (Berg) D.I
    11. Aviatik Farman III
    12. Babiński - szybowce nr 1 i 2
    13. Barszczowski
    14. Bartel - samolot
    15. Bartel - szybowce nr 1 i 2
    16. Benni
    17. Bleriot XI / Bleriot XI/2
    18. Bleriot SPAD S.61C1
    19. Bohatyrew Kaczka-Nadzieja (Utka-Nadieżda)
    20. Borucki I i Borucki II
    21. Breguet XIX B2
    22. Breguet XIX GR
    23. Breguet XIVA2
    24. Breguet XIVA2GR
    25. Breguet XIVB2
    26. Breguet XIVB2 bis
    27. Breguet XIVS
    28. Breguet XIVTbis
    29. Bristol F.2B Fighter
    30. Bronisławski I i Bronisławski II
    31. Brzeski Aquila
    32. Caudron C-445A/M Goeland
    33. Caudron C-635 Simoun
    34. Caudron C.714C1 Cyclone
    35. Caudron G-IIIE2
    36. Curtiss Hawk H.75A-3
    37. CWL Słowik 18.01
    38. Czerwiński - szybowiec
    39. D-1 Cykacz
    40. de Beaurain i John
    41. de Havilland (Airco) DH.9
    42. Dewoitine D.510C1
    43. Dewoitine D.520C1
    44. Douglas C-47 / Dakota
    45. Drzewiecki Canard
    46. Etrich-Rumpler Taube
    47. Farman IV Awiata
    48. Farman VII
    49. Farman F-XVI
    50. Farman F-30
    51. Farman F-68BN4 Goliath
    52. Flegier
    53. Flying Machine Gregory Chmielińskiego
    54. Focke Wulf Fw-190 A8
    55. Fokker D.VII
    56. Fokker F-VIIa/1m
    57. Fokker F-VIIb/2m
    58. Fokker F-VIIb/3m
    59. Fokker F-VIIm3W
    60. Fokker F-VIIm3W/hydro (projekt)
    61. Głowiński
    62. Gold
    63. Grumman Hellcat F Mk.I
    64. Grumman Hellcat F Mk.II
    65. Grumman Hellcat NF Mk.II
    66. Gumieniuk
    67. Hanriot H-28 (HD-14E2)
    68. Hanriot H-28S (HD-14S)
    69. Hansa-Brandenburg C.I
    70. Hansa-Brandenburg D.I (KD)
    71. Jakowlew Jak-1b
    72. Jakowlew Jak-3
    73. Jakowlew Jak-7B
    74. Jakowlew Jak-7W
    75. Jakowlew Jak-9
    76. Jakowlew Jak-9M
    77. Jakowlew Jak-9P
    78. Jakowlew Jak-9T
    79. Jakowlew Jak-9U
    80. Jakowlew Jak-9W
    81. Jakowlew Jak-17
    82. Jakowlew Jak-17W
    83. Jakowlew Jak-23
    84. Jakowlew UT-2/2M
    85. Joachmiczyk
    86. Junkers Ju 52/3mge
    87. Karski - szybowce
    88. Kassa Ery I
    89. Koolhoven FK-58/58A
    90. Kozłowski
    91. Latający rower W.Herziga
    92. LeO-20BN5
    93. Libański Jaskółka
    94. Liebied XII
    95. Lim-1
    96. Lim-1,5
    97. Lim-1A
    98. Lim-2
    99. Lim-2 (smugacz)
    100. Lim-2A
    101. Lim-2R
    102. Lim-5
    103. Lim-5M
    104. Lim-5P
    105. Lim-5R
    106. Lim-6
    107. Lim-6bis
    108. Lim-6bisR
    109. Lim-6M
    110. Lim-6MR
    111. Lim-6R
    112. Lipkowski
    113. Lisunow Li-2F
    114. Lisunow Li-2P
    115. Lisunow Li-2T
    116. LJaM
    117. Lloyd C.V
    118. Loire Lo-46C1
    119. Lublin R-IX
    120. Lublin R-VIII/hydro
    121. Lublin R-VIIIa
    122. Lublin R-Xa
    123. Lublin R-XI
    124. Lublin R-XII
    125. Lublin R-XIIIA
    126. Lublin R-XIIIB
    127. Lublin R-XIIIC
    128. Lublin R-XIIIDr
    129. Lublin R-XIV
    130. Lublin R-XXIII
    131. LVG C.V
    132. M-9
    133. Marcel Bloch MB-131 RB4
    134. Marcel Bloch MB-151C1
    135. Marcel Bloch MB-152C1
    136. Marcel Bloch MB-200 BN-4
    137. Marcel Bloch MB-210 BN-5
    138. Martin 167 A3
    139. Maurice Farman M.F.11
    140. Mikojan Gurewicz MiG-15
    141. Mikojan Gurewicz MiG-15bis
    142. Mikojan Gurewicz MiG-17
    143. Mikojan Gurewicz MiG-17F
    144. Mikojan Gurewicz MiG-17PF
    145. Mikojan Gurewicz UTIMiG-15
    146. Mil Mi-1 (PZL SM-1)
    147. Mil Mi-4
    148. Monobiplan I (Biplan - monoplan)
    149. Morane Saulnier MS-3(L) Parasol
    150. Morane Saulnier MS-4(LS) Marczet
    151. Morane Saulnier MS-230 ET2
    152. Morane Saulnier MS-30E1
    153. Morane Saulnier MS-406C1
    154. Mroczkowski
    155. Nieuport 11C1
    156. Nieuport 16C1
    157. Nieuport 17C1
    158. Nieuport 21E1
    159. Nieuport 23C1
    160. Nieuport 80E2
    161. Nieuport 81D2
    162. Nieuport 83E1
    163. Nieuport Delage NiD-622C1
    164. Oeffag C.I s.51
    165. Oeffag C.II s.52
    166. P.i J. Gabriel - szybowce
    167. Phonix D.I
    168. Piper J-3 Cub
    169. Piper L-4A
    170. Piper L-4B
    171. Piper L-4H
    172. Piper L-4J
    173. Plage I
    174. Plage-Court Torpedo I
    175. Plage-Court Torpedo II
    176. Potez 63.11 A3
    177. Potez XVA2
    178. Potez XXVA2
    179. Potez XXVA2GR
    180. Potez XXVB2
    181. Potez XXVC2
    182. Potez XXVIIA2
    183. Potez XXVM2
    184. Potez-540M4
    185. PWS-26
    186. PZL SM-2
    187. RBWZ Ilia Muromiec G-II
    188. Republic P-47 Thunderbolt (wersje D i M)
    189. Romano Ro-82 ET2
    190. Rozum - Bechiny
    191. Rudlicki - szybowce nr 1, 2, 3 i 5
    192. Rudlicki - szybowce nr 7, 8 i 9
    193. Rudlicki R-I
    194. Rudlicki R-VII Odwet
    195. Saloni
    196. SBLim-1
    197. SBLim-2
    198. Segno
    199. Siegel - uskrzydlony rower
    200. Sipowicz 1
    201. Skraba ST-3
    202. SL-1 Akar
    203. SL-2 Czarny Kot
    204. SL-3
    205. Sobański
    206. Sokalski, Baszniak i Siemiuła - szybowiec
    207. Sołtycki
    208. SPAD A-2
    209. SPAD S.VII C1
    210. SPAD S.XIII C1
    211. SPAD-510C1
    212. SPAD-Herbemont XXC2
    213. Stemal-III
    214. Stibor 1 i Stibor 2
    215. Stoerl
    216. Supermarine Spitfire Mk.I
    217. Supermarine Spitfire Mk.II
    218. Supermarine Spitfire Mk.V
    219. Supermarine Spitfire Mk.VIII
    220. Supermarine Spitfire Mk.XI
    221. Supermarine Spitfire Mk.XVI
    222. Szczerbakow Szcze-2
    223. Szweda samolot bezzałogowy
    224. Szybowiec uczniów gimn. im.Chrzanowskiego
    225. Szybowiec uczniów z Piotrkowa
    226. Świeściak Polonia
    227. T.i W. Florjańscy
    228. T.i W. Florjańscy - szybowiec
    229. Tański - śmigłowiec
    230. Tański Lotnia
    231. Taylorcraft L-2A
    232. Tański Łątka
    233. TS-11 Iskra bis
    234. TS-11 Iskra bis B
    235. TS-11 Iskra bis C
    236. TS-11 Iskra bis D/DF
    237. TS-11 Iskra BR200
    238. TS-11/MR Iskra
    239. TS-11R Iskra NOVAX
    240. Voisin III(LA) vel Wuala
    241. Voisin VB2(LA-S) vel Wualas
    242. Warchałowski I (Autobiplan Warchałowski I Vindobona II)
    243. Warchałowski II / II bis
    244. Warchałowski III
    245. Warchałowski IV (Autobiplan Wojskowy I)
    246. Warchałowski V (Vindobona Wyścigowy)
    247. Warchałowski VI
    248. Warchałowski VII / VII bis
    249. Warchałowski VIII
    250. Warchałowski IX
    251. Warchałowski X
    252. Warchałowski XI
    253. Warchałowski-parametry
    254. Weber i Sochacki
    255. Wiśniewski
    256. Wróbel
    257. Wróblewski II
    258. Wróblewski Berthaud W
    259. Zalewski - myśliwce
    260. Zalewski CWL WZ-X
    261. Zalewski Ornitopter
    262. Zalewski WZ-I
    263. Zalewski WZ-XI Kogutek I
    264. Zalewski WZ-XII Kogutek II
    265. Zalewski WZ-II
    266. Zalewski WZ-III (SZ-1)
    267. Zalewski WZ-IV (SZ-2)
    268. Zalewski WZ-V, WZ-VI
    269. Zalewski WZ-VII
    270. Zalewski WZ-VIII DeŻePe
    271. Zalewski WZ-VIIIbis
    272. Zalewski WZ-IX Pteranodon
    273. ZASP - szybowiec
    274. Zbierański i Cywiński