Modelarstwo Pawła Piwońskiego
 
     
  Dokumentacja | Narzędzia | Techniki | Galerie | Projekty | Nowości | Linki | Prawa autorskie

 
     
 

 
 
 
     
 

BAC Jaguar GR.1, Matchbox, skala 1:72

BAC Jaguar GR.1, Matchbox, skala 1:72

Historia powstania, itp ...

W trakcie przygotowywania ...

W zestawach modelarskich egzemplarz ofertowy w pierwszej wersji eksportowej raczej nie jest spotykany. Dlatego też zdecydowałem się na pozostawienie modelu bez poprawek i wykonanie go w malowaniu i konfiguracji dla pierwszej wersji Jaguar International.

Opis budowy modelu

Części modelu są wyprodukowane w standardzie typowym dla firmy Matchbox. W związku z tym i wyposażenie kabiny zostało zredukowane przez producenta tylko do uproszczonego fotela pilota. Jako że przez owiewkę kabiny będzie widoczny brak tablicy przyrządów, to zdecydowałem się na dodanie przynajmniej wydrukowanych na papierze elementów wyposażenia.

BAC Jaguar GR.1, skala 1:72

Wewnętrzne powierzchnie burt kabiny oczyściłem i przeszlifowałem papierem ściernym o gradacji 800 i 1200. Do poprawnego zamocowania fotela w kabinie, wkleiłem polistyrenowe pręciki o przekroju kwadratowym. Z arkusza polistyrenowego o grubości przygotowałem fragment podłogi w kabinie oraz elementy siedziska i oparcia na fotelu.

BAC Jaguar GR.1, skala 1:72 BAC Jaguar GR.1, skala 1:72

Dalej zrobiłem kolorową kserokopię kalkomanii wnętrza kabiny z zestawu produkowanego przez firmę Hasegawa. Zabezpieczyłem je warstwą lakieru bezbarwnego i po wycięciu, przykleiłem do wspomnianego arkusza polistyrenowego. Z pręcików polistyrenowych przygotowałem punkty mocowania pod wydrukowaną tablicę przyrządów i panele burtowe.

BAC Jaguar GR.1, skala 1:72 BAC Jaguar GR.1, skala 1:72

Po wyschnięciu kleju pomalowałem wnętrze na kolor Black Grey (Vallejo Model Air 71.056). Zebrałem naniesioną warstwę lakieru w miejscach planowanego klejenia za pomocą skalpela. Następnie przykleiłem przygotowaną tablicę przyrządów i panele burtowe do polistyrenowych prętów.

BAC Jaguar GR.1, skala 1:72 BAC Jaguar GR.1, skala 1:72 BAC Jaguar GR.1, skala 1:72

Cdn ...

Podsumowanie

Czeka na zakończenie budowy modelu ...

Lakiery

  • Vallejo Model Air 71.056 Black Grey

 
     
 
 
     
  25.09.2022 © Modelarstwo PawłaP