Modelarstwo Pawła Piwońskiego
 
     
  Dokumentacja | Narzędzia | Techniki | Galerie | Projekty | Nowości | Linki | Prawa autorskie

 
     
   
 
 
     
 

I Ogólnopolski Konkurs Modeli Redukcyjnych Warszawa'2008

Na początku listopada odbył się I Ogólnopolski Konkurs Modeli Redukcyjnych w Warszawie. Sam fakt zrobienia takiej imprezy był dla mnie interesującą perspektywą spędzenia weekendu na zawodach bez wyjazdu poza teren miasta w którym na co dzień mieszkam i pracuję.

O ile charakter imprezy był raczej małego formatu jeśli chodzi o ilość modeli, to pod względem wykonawstwa zgłoszonych modeli stał na wysokim poziomie.Nie zdziwiła mnie duża ilość modeli pojazdów bojowych i dioram. Same figurki których może nie było dużo wzbudzały w przeważającej większości zainteresowanie z racji wysokiego poziomu wykonawstwa w większości z nich.

Zwracały uwagę eksponaty nawiązujące tematycznie do okresu Wielkiej Wojny. Zarówno dioramy oraz dostarczone winietki były zrobione z dużą dozą realizmu i widać było staranne wykończenie całości co potwierdzały opinie oglądajacych. Tematyka pojazdów w większości skupiała się na tych używanych przez wojska niemieckie i radzieckie z okresu II Wojny Światowej. Szczególnie ciekawie pod kątem doboru tematów były dioramy pokazujące front wschodni od strony sprzętu używanego przez wojska radzieckie.

Spośród modeli kartonowych zdecydowanie wyróżniała się lokomotywa parowa, która pod względem wykonawczym i szczegółowością detali nie ustepowała wystawionym modelom plastikowym. Zdecydowanie widać było ogromny wkład pracy jaki włożył w model wykonawca. Kolejny raz potwierdziła się reguła, że duży wkład pracy własnej w wykonywanym modelu procentuje w oczach nie tylko sędziowskiego gremium.

Nagrodami były modele redukcyjne - w mej opinii będące zbytecznym wydatkiem dla klas seniorów - lepiej by się przydały jako wyróżnienie dla każdego startującego juniora. Choć nie były to zawody ilościowo nawiązujące do średnich czy też dużych imprez krajowych to jednak przyjemnie było się spotkać z innymi modelarzami na "prawie" swoim podwórku. Mam nadzieję że na przyszły rok formuła zawodów zostanie rozszerzona o dodatkowe klasy i będzie na niej więcej gości.

Paweł Piwoński

     

 
     
 
 
     
  11.03.2012 © Modelarstwo PawłaP